×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 62

Віза на фестиваль

Фестиваль Отроків проходить у с. Отроків,  що був весінньою резиденцією гр. Сцибор-Мархоцького, засновника «Миньковецької держави». 

 

Для доступу на форум, де знаходиться сценічний майданчик та проходять усі головні події фестивалю, потрібно отримати візу. Вартість візи залежить від кількості днів перебування  у Миньковецькій державі та зазначається для кожного фестивалю окремо. 

Віза представляє собою двосторонній флаєр,  з одного боку якого знаходиться туристична карта-схема Отрокова та околиць, з іншого - програма фестивалю.

 

Віза дійсна при наявності печатки, яка імітує герб гр. Сцибор-Мархоцького. 

map_2009.png 

 

Організатори фестивалю

ТехАрт
 
 
 
 
 
 
 
 

ТехАрт™

 

Фінансову та технічну підтримку  здійснює компанія сценічного лазерного обладнання «ТехАрт». Компанія «ТехАрт» має багаторічний досвід проведення лазерних шоу на концертних майданчиках України, Європи та Азії. Основна діяльність компанії — виробництво, ремонт та надання в оренду лазерної сценічної техніки, створення сучасних медійних презентацій за за новітньою технологією 3D-mapping.

Почавши свою діяльність в 1991р. як невелика фірма, що спеціалізується на проведенні лазерних шоу, в даний момент ТЕХАРТ ™ має набір обладнання, програмних засобів та персонал, що забезпечують проведення лазерного шоу на рівні провідних фірм світу, які спеціалізуються в цьому напрямку.Також компанія є засновником та організатором міжнародного фестивалю лазерного шоу.

techart.com.ua

 

Клуб інтелігенції ім. Богдана Лепкого 

Івано-Франківськ

Фестивальна карта-схема

На карті-схемі зазначені основні архітектурні пам’ятки Отрокова та околиць: форум, панська садиба, тріумфальна арка, грота, вежі та мури, млин-музей та ін. Екскурсії по цих місцях Ви можете здійснити самостійно або за допомогою місцевих жителів, які охоче проведуть вас по цікавим туристичним місцям та нададуть основні історичні відомості про ці об’єкти та видатну постать графа Мархоцького, засновника Миньковецької держави. Також ви можете побачити фотографії сучасного Отрокова та старовинні гравюри отроківського замку у нашій галереї. 

Для збільшення карти натисніть на зменшене зображення.

{gallery}stories/turmap{/gallery}

Відкриття музею Мархоцького

У Миньківцях відбулося урочисте відкриття музею  Ігнація Сцибора Мархоцького. Цей музей, який постав зусиллями Володимира Захар'єва, є першим приватним закладом такого типу у Хмельницькій області. У будинку розташувався і Центр Мархоцькознавства. Вхід та екскурсії - безкоштовні. 

{gallery}stories/muzeum{/gallery}

Як створювався музей та відбулося відкриття, читайте далі у статті  Валерія Грошко «Подія»

Спогади. Щоденник Францішка Ковальского

Спогади. Щоденник Францішка Ковальского, том. ІІ, Київ, Накладом Леона Ідзіковського, 1859

Францішек Ковальський (1799-1862) поет, педагог, мемуарист, перекладач. Дружив із С.Стажинським, відомим як "Стах із Заміхова". Часто бував у нього (с. Заміхів ІІовоушицького району) і у Миньковецькій державі зокрема. Про це й описову своїх мемуарах.

З польської переклав Петро Даниляк

с. 34
...Тут [у Заміхові] познайомився із кількома приємними подільськими особами — Каролєм Мархоцьким, людиною освіченою і талановитою, Едвардом і Фридериком Стажинськими, двоюрідними братами пана Доліви, Яном Ліпінським із Калуша... Наближалось 15 серпня, і хотілось мені, звичайно, побачити в Миньківцях гр. Мархоцького пишне й оригінальне святкування

с. 35
на честь Церери, врочистості, про які давно чув, як про диво. То свято врожаю, день Пайвеличнішої Богині, котру старий граф шанував із особливою набожністю, дякував їй за багате жниво і просив врожаю на наступний рік. Подобалось йому називати те християнське свято міфологічним іменем Церери, як богині врожаю, а це привернуло до нього увагу уряду, що почав перешкоджати проведенню тих урочистостей. Однак гр. Сцібор, не зважаючи на ті перешкоди, майже до смерті фантастично святкував. Мав велике бажання обов'язково його побачити, і Стажинський, випереджаючи моє прагнення, повідомив, що вранці, тобто дванадцятого серпня, поїде через якусь потребу до Кам'янця і мене візьме з собою, у Кам'янці затримаємося тринадцятого, а чотирнадцятого ввечері будемо в Миньківцях. Отже, п'ятнадцятого зранку подивимось на ті славні врочистості, куди збирається з околиць багато гостей, для яких старий гр. Якса влаштовує чудовий бал аж до рання. Дуже зрадів можливості відвідати Кам'янець, де ше не бував, і свято Церери в Миньківцях...

Hrabia Redux

На сайті Фестивалю Отроків  додано історичну повість Антонія Юзефа Роллє  «Hrabia Redux», присвячену біографії графа Ігнатія Сцибор-Мархоцького.

Юзеф Антоній Роллє (1830 – 1894), лікар, учений, літератор, відомий також під псевдонимом “доктор Антоній Ю.”, на основі документальних джерел професійно, з художньою майстерністю створив цілку низку біографій волинсько-подільських історичних постатей. Підкреслюючи об’єктивність у зображенні автором історичної епохи, відомий  фундатор української історичної науки,  професор В.Б. Антонович (1834-1908) писав:

Оглядаючи наукову і літературну діяльність доктора Антонія, ми не можемо не визнати її вельми плодотворного значення. Як історик, він опрацював багаточисельні епізоди минулого і скористався для вивчення їх архівними приватними матеріалами, котрі без його участі не знайшли б ще довго свого наукового використання. Але набагато більше значення має д-р Антоній, як популяризатор; його монографії написані легко і привабливо, ознайомили польське суспільство з історією Південно-Західного краю і примусили його відмовитись від багатьох упереджених думок, тенденційних уявлень. Якими б не були його симпатії, який би зовнішній колорит він не надавав своїм судженням, об’єктивно історична істина, яку д-р Антоній поважав як історик, виступала постійно з-під легкої зовнішньої стилістичної пелени і сприяла розвитку самопізнання, чим і полегшувалось бажане в краю примирення. Тому незважаючи на розбіжності в думках на різні точки зору – ми повині визнати, що д-р Антоній невтомною своєю діяльністю на полі історичної науки чесно відслужив на користь рідного краю”.

 Завантажити книгу Антонія Юзефа Роллє  Hrabia Redux можна з бібліотеки нашого сайту.

Бібліотека

Третій том «Наукових записок Центру Мархоцькознавства»

Завантажити, (zip-архів, pdf, 6,83 mb)

Наукові записки Центру Мархоцькознавства. /Упорядник В.А.Захар’єв


Другий том «Наукових записок Центру Мархоцькознавства» презентує матеріали «Круглого столу» Центру Мархоцькознавства, який проведено 2010 року.
В ньому зібрані наукові дослідження, переклади джерельних матеріалів про життя та діяльність видатного реформатора кінця XVIII-першої половини ХІХ століть Ігнація Сцибор-Мархоцького /1749-1827 рр../ та його нащадків, а також розповіді про сподвижників відновлення історичної справедливості стосовно цієї людини, журналістські статті про сучасні масові заходи на території колишньої «Миньковецької держави», до організації та проведення яких мають члени Центру Мархоцькознавства.
Книга розрахована на істориків, краєзнавців, студентів, учнівську молодь і усіх тих, кого цікавить минуле Поділля.
Переважна більшість фактажу маловідома для широкого загалу читачів.
Матеріали надруковані відповідно до оригіналів авторських текстів.

Завантажити, (zip-архів, doc, 7,71 mb)

 

HRABIA REDUX - ГРАФ РЕДУКС
Rolle Antoni Józef -  Роллє Антоній Йозеф

Історична повість, присвячена Iгнатію Сцибор-Мархоцькому,   1883 рр.

Завантажити польську версію   (zip-архів, pdf, 306 kb)

Завантажити український переклад (zip-архів, pdf, 396 kb)

 

ВІСК І КРИЦЯ 
В. О. Сутковецький 

Історична повість. Тираж 5000 пр. Хмельницький облполіграфвидав, 1990

Дещо про автора

Володимир Олександрович Сутковецький народився 1937 р. селі Іванківцях Дунаєвецького району Хмельницької області. В 1964 р. закінчив Харківський юридичний інститут, довгий час працював старшим слідчим відділу внутрішніх справ Чемеровецького райвиконкої Увільнившись з органів, перейшов на журналістську роботу. З з 1961 p. він - член Спілки журналістів СРСР, має урядові нагороди.

 Завантажити декілька глав з книги для ознайомлення (zip-архів, doc, 78 kb)

 

Таємниця старого майстра 
В. О. Сутковецький  

Історична повість, Хмельницький, 1994 р. 

 Завантажити декілька глав з книги для ознайомлення (zip-архів, doc,  34 kb)

 

Село Отроків. До кращого життя 

С.В.Гандзюк, с. Отроків, 2006

Завантажити скорочену версію для ознайомлення (zip-архів, doc,  815 kb)

  

Культове вшанування водних джерел на поділлі

 

Фрагмент статті Миколи Скиби

«Культове вшанування водних джерел на поділлі»

За селом Отроків, яке також входило до «держави» Графа Мархоцького, є одна з небагатьох пам’яток, що залишилась від панування невгамовного Сцибора Мархоцького. Цей об’єкт, званий «Грота», теж має дотичність до культу, запровадженого графом.

Пам’ятка складається із нижньої і верхньої «гроти», з’єднаних між собою підземним ходом, нині заваленим. «Нижня грота» розташована на річці біля підніжжя природного амфітеатру, утвореного крутим схилом плато. Будівля має два яруси. Стіни верхнього ярусу, виконаного у вигляді альтанки, колись були оздоблені фресками. Нижній ярус масивніший, видовбаний у суцільній брилі вапняку, що виступає із масиву схилу.

«Верхня грота» також цілком видовбана у камені на зразок коридора із вікнами-отворами, що веде по периметру величезного заокругленого каменя. Один із виходів "прикрито " природнім водоспадом, утвореним зі струмка, що бере початок високо на схилі.


Warning: mysqli::stat(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 219

Warning: mysqli_close(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 226

Warning: mysqli::stat(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 219

Warning: mysqli_close(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 226

Warning: mysqli::stat(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 219

Warning: mysqli_close(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 226

Warning: mysqli::stat(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 219

Warning: mysqli_close(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 226

Warning: mysqli::stat(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 219

Warning: mysqli_close(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 226

Warning: mysqli::stat(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 219

Warning: mysqli_close(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 226

Warning: mysqli::stat(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 219

Warning: mysqli_close(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 226

Warning: mysqli::stat(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 219

Warning: mysqli_close(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 226

Warning: mysqli::stat(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 219

Warning: mysqli_close(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 226

Warning: mysqli::stat(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 219

Warning: mysqli_close(): Couldn't fetch mysqli in /home/zfbmlprf/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php on line 226